Teatrzyk

Dnia 15 maja po raz kolejny do naszego przedszkola przybyli aktorzy i zaprezentowali przedstawienie „O Plastusiu, co zabłądził w borze”. Na scenie pojawił się Krasnalek, który przywitał się z dziećmi i poinformował ich, że mieszka w lesie, ale tęskni do swojej ulubionej szmacianej lalki Kasi. Wówczas usłyszał płacz i zastanawiał się kogo to może być: lisa, niedźwiedzia albo zbója Madeja. Okazało się, iż to był płacz Plastusia, który zabłądził w borze w czasie poszukiwań poziomek. Plastuś zapytał o drogę Drozda. Ten niestety nie znał drogi powrotnej i wysłał go do grzybka z czerwonym daszkiem i białymi kropkami, który stoi na jednej nodze. Przygody Plastusia wywołały u dzieci wiele pozytywnych emocji. Jak to w bajkach bywa Plastusiowi udało się wrócić do lalki Kasi na urodziny wraz z poziomkami. Ważnym przesłaniem przedstawienia były wartości wychowawcze  takie jak: przyjaźń, dobro oraz pomoc innym w potrzebie. Aktorzy otrzymali gromkie brawa od małych słuchaczy.