Słuchanie na dywanie - grupa 3

Dnia 25 marca b.r. w grupie III odbyło się po raz kolejny „Słuchanie na dywanie” w ramach programu „Przedszkolak – mały miłośnik literatury”. Tym razem przedszkolaki wysłuchały baśni H. Ch. Andersena pt: „Słowik” czytanej przez znanego i cenionego aktora Jerzego Sturha. Dzieci przeniosły się do dalekich Chin gdzie nie pałac cesarza, jego bogactwa, ale śpiew małego szarego słowik okazał się najpiękniejszy i najcenniejszy. Mali słuchacze po wysłuchaniu baśni doskonale poradziły sobie z zagadkami dzięki, którym utrwaliły sobie wiadomości. Baśń ta jest naszym tytułem przewodnim międzygrupowego konkursu na „Baśniowo Przystrojoną Salę”, którą wspólnie z dziećmi przygotowujemy na 2 kwietnia z okazji Międzynarodowego Dnia Książki oraz urodzin H. Ch. Andersena. Na zakończenie naszego spotkania na przedszkolaków czekał słodki poczęstunek.