Spotkanie z pisarką

Dania 8 marca b.r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z pisarkąw ramach projektu pt: „Przedszkolak – mały miłośnik literatury” prowadzonegow grupie III. Naszym gościem była Pani Anna Kaszuba – Dębska – malarka, graficzka, psiarka i ilustratorka. Pani Ania zabrała małych słuchaczy w podróżi opowiedziała im o swojej pracy. Poza pisaniem książek także je ilustruje. Opowiedziała przedszkolakom jak powstała jej pierwsza książka pt: „Wiórkii wiewiórki”, a następnie przeczytała wiersz pt: „Miś”, podczas którego dzieci wykazały się wiedzą na temat życia misiów. Później zaprosiła przedszkolaków, aby na chwilę zamienili się w ilustratorów i każdy rysował swojego misia. Dzieci wzięły udział w konkursie związanym z zagadkami literowymi. Mali słuchacze doskonale poradzili sobie z tymi zagadkami. Dziękujmy Pani Ani za przybliżenie przedszkolakom swojej pracy. Dzieci pełne radości i uśmiechu powróciły na swoje sale, gdzie chętnie dzieliły się swoimi wrażeniami ze spotkania.