Mali Odkrywcy

Dnia 8 marca b.r. dzieci z grupy IV wzięły udział w zajęciach w ramach innowacji prowadzonej w ich grupie. Tym razem zgłębialiśmy wiedzę na temat „Słońce i ziemia”. Dzieci wysłuchały bajki E. Piotrowskiej „Bajka o słońcu”. Dowiedziały się, że słońce jest gwiazdą, która nie krąży wokół Ziemi. Za tym przewrotem stał Mikołaj Kopernik – astronom. Słońce pomimo niezgody wśród uczonych w tamtych czasach nadal wschodziło i zachodziło. Dzieci wiedzą jak ważne jest Słońce w naszym życiu, jak należy się przed nim chronić podczas ciepłych dni. Przeprowadziły doświadczenie z globusem i latarką, pełniącą role Słońca. Małym badaczom czas szybko minął. Już nie mogą doczekać się kolejnego spotkania i nowych doświaczeń.