W dniu 19.12.2018 r do naszego przedszkola zawitała „Misja – Mamo, Tato badaj się!” Spotkania przeprowadzono w ramach autorskiego projektu Planuj Zdrowie ,,Profilaktyka poprzez Edukację – Wojewódzki Program Zwiększania Świadomości wśród dzieci i młodzieży na temat profilaktyki zdrowotnej”. Dzisiejsze spotkanie prowadzone było równolegle ze Strażą Miejską Miasta Krakowa w ramach spotkań o bezpieczeństwie w czasie ferii. Dodatkową atrakcją była wizyta Telewizji Kraków, która nagrywała reportaż z dzisiejszego spotkania!!!!!!!!!!!  J

W pierwszej części spotkania strażnik Wydziału Profilaktyki, Filip Spólnik  opowiedział o bezpiecznym zachowaniu podczas ferii. W drugiej części Piotr Furmanek i Maja Dutkiewicz opowiedzieli o zagrożeniach wynikających z braku regularnych badań profilaktycznych, czym jest nowotwór i jak potrafi oszukać nasz organizm, nie dając żadnych objawów swojej aktywności. Na koniec, powierzono dzieciom misję- Mamo, Tato Badaj Się i rozdano niezbędne prezenty.

Podczas spotkania omawiano szereg zagadnień związanych m.in. z rolą profilaktyki zdrowotnej. Celem programu jest kształtowanie w dzieciach zdrowych nawyków już od najmłodszych lat. W wieczornej Kronice, emitowanej o 18:30,  mogliśmy oglądnąć dzisiejszy reportaż z naszym udziałem J  Jesteśmy bardzo dumni i szczęśliwi z naszego debiutu w Telewizji J !!!!!