Dzień 26 listopada 2018 r. był ”świętem poezji” dla przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego nr 176 w Krakowie. W tym dniu odbył się konkurs recytatorski poezji dziecięcej pt. „Piękno w wierszach Marii Konopnickiej”. Konkurs podzielony był na dwie kategorie – dzieci młodsze i dzieci starsze.

Konkurs wzbudził zainteresowanie u przedszkolaków, 10 dzieci z naszego przedszkola recytowało wiersze patronki. Laureaci przeszli do drugiego etapu konkursu.

Laureaci konkursu wzięli udział w „Międzyprzedszkolnym konkursie recytatorskim” zorganizowanym w naszym przedszkolu, a wzięły w nim udział dzieci z różnych krakowskich przedszkoli. Drugi etap konkursu odbył się 28 listopada. Konkurs, tak jak poprzednio podzielony był na dwie kategorie – dzieci młodsze i dzieci starsze.

Po wysłuchaniu wszystkich  recytatorów Jury postanowiło przyznać  następujące miejsca w kategorii:

Dzieci młodsze:

• I miejsce Krzysztof M. (PS nr 176)
  • II miejsce Henryk J. (PS nr 176)
  • III miejsce Pola A. (PS nr 91)

Dzieci starsze:

• I miejsce Stanisław D. (PS nr 35)
  • II miejsce Alicja Ś. (PS nr 176)
  • III miejsce Wiktoria P. (Niepubliczny Punkt Przedszkolny „Akademia Rozwoju Przedszkolaka - Szczęśliwe Dzieci”

Wyróżnieni zostali:

Dawid B., Aleksandra L., Filip K., Stanisław S., Laura F., Zuzanna M., Jan S., Hanna W., Urszula B., Jan P., Antoni M., Artur K.,

Nagroda specjalna:

Krzysztof M.

Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom i nagrodę. Wszystkim gratulujemy!!!