Warsztaty lalkarskie

W dniu 29 października dzieci z gr IV i V uczestniczyły w warsztatach lalkarskich „Zrób sobie królową” w krakowskiej księgarni Bon Ami w ramach projektu „Co autorom w głowach siedzi” Fundacji Burza Mózgów. Warsztaty prowadziła pani Anna Kaszuba-Dębska.

Potrzeba aktywowania do twórczego działania i edukacja nie tylko w zakresie promocji czytelnictwa, ale również edukacji artystycznej, poprzez wprowadzanie nowych metod pracy (monotypia, typografia, collage) dla grup dzieci, to główne cele projektu. Dzięki twórczemu charakterowi zajęć dzieci rozwijają swoją wyobraźnię i zdobywają nowe umiejętności, świetnie się przy tym bawiąc. Każdy przedszkolak zrobił swoją lalkę - królową. Dzieciom bardzo podobały się warsztaty.