Wyjście do biblioteki - grupa III

Dnia 18 września 2018 r. przedszkolaki z grupy III wybrały się na wycieczkę do Biblioteki Miejskiej Filia nr 42 przy ulicy Telimeny w ramach projektu „Przedszkolak – małymiłośnik literatury”. Dla niektórych maluchów była to pierwsza wizyta w takim miejscu. Celem wyjścia było zapoznanie dzieci z biblioteką. Na miejscu Pani bibliotekarka wyjaśniła co należy zrobić, aby zostać prawdziwym czytelnikiem, dlaczego trzeba dbać o książki i jak należy się zachować kiedy znajdujemy się w czytelni. Naszym wspólnym działaniem jest rozwijanie zainteresowań i umiejętności czytelniczych oraz zapału dzieci do czytania książek jako klucza do wiedzy i sprawności umysłu. Pani bibliotekarka zachęcała dzieci do przychodzenia wraz z rodzicami i wypożyczania książek  albo pogrania wspólnie w gry planszowe w czytelni.

Dzieci z zaciekawieniem słuchały oraz chętnie przeglądały książki. Bardzo dobrze poradziły sobie z zagadkami związanymi z bajkami i baśniami. Wspólnie czytaliśmy wybrane przez dzieci fragmenty literatury dziecięcej. Przedszkolaki podziękowały za ciekawy wykład i obiecały, że odwiedzą bibliotekę z rodzicami. Na pożegnanie otrzymaliśmy piękne zakładki do naszych książek. Taka forma zajęć bardzo podobała się dzieciom, wzbudziła w nich entuzjazm i znaczne zainteresowanie czytelnictwem.