Teatrzyk w przedszkolu

Dnia 17 października b.r. w naszym przedszkolu odbył się spektakl pt: Między nami krasnalami”. Przedstawienie rozpoczęło się powitaniem dzieci przez babcię Pelawię. Dzieci poznały jej kotka Mruczka oraz dwóch Leśnych  Skrzatów. Babcia opowiedziała  następnie przedszkolakom, że robi na drutach szalik dla dawno nie widzianej wnusi i była ciekawa czy dzieci często odwiedzają swoich dziadków. Następnie udała się na zakupy gdyż nie miała nic w lodówce. Przedszkolaki dowiedziały się również, że  skrzaty są uczynne, grzeczne i bardzo pomocne. Skrzaty pod nieobecność babci uporządkowały jej całe mieszkanie. Babcia po powrocie z zakupów była zaskoczona ładem i porządkiem jaki panował w jej domu. Była pewna, że za tym stoi kot Mruczek. Nie uwierzyła dzieciom, które jej mówiły, iż to Leśne Skrzaty tak wysprzątały jej dom, ponieważ  nie wierzyła w ich istnienie. Na zakończenie Babcia poprosiła dzieci by pomagali swoim rodzicom, dziadkom w obowiązkach domowych. Skrzat zaś poinformował przedszkolaków, że sam nie jest w stanie zapewnić porządku we wszystkich domach i potrzebuje  również ich pomocy. Dzieci zapewniły Go, iż chętnie mu pomogą. Mali widzowie po przedstawieniu nagrodzili gromkimi brawami aktorów.