Dzień bohatera książkowego

25 maja dzieci z grupy III, V i VI miały przyjemność uczestniczyć w wielobarwnym pochodzie postaci z ulubionych bajek i książek. Impreza została zorganizowana przez Szkołę Podstawową nr 24 i zgromadziła prawdziwe tłumy uczniów oraz przedszkolaków w najróżniejszych przebraniach i charakteryzacjach.

Występy artystyczne pod budynkiem szkoły rozpoczęły wydarzenie i wprowadziły uczestników  w iście bajkowy nastrój. Następnie kolorowy korowód przemaszerował deptakiem i ulicami Bieżanowa. Odwiedziliśmy przyjaciół szkół i przedszkoli: Strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz Komisariat Policji, która w trakcie imprezy dbała o bezpieczeństwo małych księżniczek, piratów, tygrysków czy minionków.

Przechodnie, których mijaliśmy otrzymywali od uczniów szkoły podstawowej zakładki do książek – to pozwoliło nam na prawdziwą reklamę czytelnictwa i wywoływało uśmiechy na twarzy każdej obdarowanej osoby!