Smyki kodują

Dzieci z gr. VI po raz kolejny spotkały się z Ruby i pomagały jej w rozwiązywaniu problemów. Dowiedziały się jakiego rodzaju dane przechowywane  i używane są w komputerze – czyli zmienne. Przedszkolaki pomogły dziewczynce zorganizować spotkanie przy herbatce i sprawdziły czy wszystko jest na swoim miejscu. Później tworzyły typy logiczne i bawiły się w zabawę pt: „Prawda – Fałsz”. Na kolejnym etapie naszej zabawy dzieci tworzyły plan rozwiązania problemu i przedstawiły go jako kilka instrukcji krok po kroku. Taki zestaw instrukcji nazywa się algorytmem. Na początku miały za zadanie dopasować zasady do wzorów materiałów Ruby przedstawionych na rysunkach, a później pomogły jej dotrzeć do przyjaciół. Dzięki temu  ćwiczeniu dzieci doskonaliły orientację na kartce papieru. Przedszkolaki już nie mogą doczekać się kolejnego spotkania z dziewczynką i kolejnych zadań które na nich czekają.