Wizyta Straży Miejskiej

W ostatnim tygodniu gościliśmy w naszym przedszkolu przedstawicieli Straży Miejskiej. W spotkaniu brały udział wszystkie grupy wiekowe. Podczas pogadanki dzieci zapoznały się z pracą strażnika i oglądały elementy umundurowania. Celem przeprowadzonych zajęć było poszerzenie wiedzy wśród dzieci na temat obowiązujących zasad bezpieczeństwa na ulicy, w przedszkolu i w domu, a także wdrażanie obowiązku ich przestrzegania. Funkcjonariusz Straży Miejskiej dużą uwagę poświęcił noszeniu przez najmłodszych odblasków. Podkreślił, iż taki mały element jak odblask może uratować im życie, dlatego iż stają się wówczas bardziej widoczni przez kierujących pojazdem z odległości nawet kilkudziesięciu metrów.

Goście udzielili dzieciom wielu cennych rad dotyczących zasad bezpieczeństwa na ulicy, w przedszkolu i w domu.

Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały od funkcjonariusza edukacyjne kolorowanki.