W pierwszym semestrze najstarsze dzieci z naszego przedszkola (gr V i VI) uczestniczyły w warsztatach literackich organizowanych przez Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana w Krakowie. Raz w tygodniu przychodziła do naszego przedszkola Pani Jadwiga, która opowiadała nam o ciekawych książkach. Przedszkolaki dowiadywały się różnych, ciekawych informacji o książkach i literaturze, poznały historię powstania pisma i książki, słuchały światowych bajek oraz grały w prawdziwym przedstawieniu. Dzieci z zaciekawieniem uczestniczyły w warsztatach. Zajęcia prowadzone były z elementami zabawy, teatru i plastyki, a także pracą z tekstami dobranymi specjalnie do grupy wiekowej. Warsztaty literackie  wyrabiają nawyk zaciekawienia książką i literaturą.