Smyki kodują w grupie VI

Dnia 25 stycznia br. w grupie VI rozpoczęliśmy cykl zajęć w ramach akcji „Smyki kodują”. Akcja ta nie polega na nauce konkretnego języka programowania, ale ma za zadanie rozwijać logiczne myślenie, które przyda się każdemu młodemu programiście. Dzięki Hello Ruby przedszkolaki dowiedzą się, jak rozkładać duże problemy na małe, jak szukać wzorów, tworzyć plany krok po kroku i podchodzić do wyzwań z głową pełną oryginalnych pomysłów. Na naszym pierwszym spotkaniu poznaliśmy Ruby  - bardzo ciekawą świata dziewczynkę, która nie lubi się poddawać. Jej ulubionym powiedzeniem jest: „A dlaczego?”. Przedszkolaki układały w grupach instrukcje dotyczące: przygotowanie śniadania, pójścia spać oraz zjedzenia kolacji. Rozkładały swoje rysunki na kawałki, a następnie uczyły się rozpoznawać wzorce na podstawie ubrań z szafy Ruby. Programowanie to nic innego tylko mówienie komputerowi krok po kroku, co ma zrobić i w jakiej kolejności. Instrukcje muszą być proste, jasne i dokładne, aby komputer nie popełnił błędów. Dzięki takim ćwiczeniom rozwijane jest myślenie algorytmiczne.