Teatrzyk w przedszkolu

Dnia 30 maja br. w naszym przedszkolu z okazji Dnia Dziecka odbyło się przedstawienie teatralne pt. „O Prosiaczku Brudasku”. W zagrodzie u babci Anieli mieszkały zwierzęta dbające o porządek; prócz Prosiaczka uwielbiającego się taplać w błocie. Nie miał z kim się bawić, gdyż zwierzątka zajęte były pracą więc postanowił uciąć sobie drzemkę, ale przyszedł zajączek i go obudził. Zajączek nie miał także czasu, by bawić się z Prosiaczkiem, gdyż musiał wykopać marchewki i podlać sałatę. Nasz bohater stwierdził, że to bardzo nudne zajęcie i lepiej jest leżeć w błotku. Później przyleciała pszczoła, która oznajmiła Prosiaczkowi, iż dzięki pracy czuje się potrzebna i pożyteczna. Prosiaczek miał odmienne zdanie w tej kwestii i oblepił pszczółce skrzydła błotkiem. Pszczółka była bardzo smutna, ponieważ nie mogła odlecieć do swojego ula, ale przyszedł szop pracz i umył skrzydełka mydłem. Następnie zwierzątka zaprosiły wszystkie dzieci z przedszkola do wspólnego zaśpiewania piosenki „Mydło lubi zabawę”. Po piosence na scenę wyszedł lisek i postanowił wraz z wilkiem założyć sidła na Prosiaczka i zjeść go na kolację. Powiedział mu jak ma dojść do wujka Zdzisława, a tak naprawdę wskazał drogę do domu wilka. Gdy Prosiaczek dotarł na miejsce wilk poczęstował go coca – colą i chipsami, od których zaczął go boleć brzuch. Nie miał siły, by wstać i uciec przed wilkiem. Na szczęście pojawił się piesek Azorek, który szukał Prosiaczka i dał mu do zjedzenia marchewkę i jabłko. Od razu Prosiaczek poczuł się dużo lepiej i przy pomocy dzieci zwierzątka bezpiecznie wróciły do zagrody babci Anieli. Prosiaczek obiecał, że będzie już dbał o czystość i nie będzie tak leniuchował.