7 życzeń, czyli bajkowe miasto

Do naszego przedszkola dnia 17 marca br., przyjechał teatrzyki przedstawił bajkę pt. "7 życzeń czyli bajkowe miasto". Na scenie pojawiła się osoba sprzedająca bajki i zegarmistrz, który uważał, że lepsze od bajek jest czytanie gazety, w której to codziennie są jakieś newsy. Czarodziej -sprzedawca zapytał Dzieci z przedszkola, czy znają dni tygodnia i poprosił o pomoc w ich wymienieniu. Dzieci z wielką chęcią i radością pomogły czarodziejowi. Ponownie pojawił się zegarmistrz, który wyczytał w gazecie, iż w mieście znajduje się zaczarowana latarnia spełniająca życzenia. Nie wierząc w moc latarni poprosił ją, aby wszystkie zegary w mieście się zepsuły. Jakież było jego zdziwienie kiedy zobaczył pod swoim zakładem kolejkę ludzi z zegarami. Na scenie pojawił się jeż i zaprosił dzieci do wspólnego śpiewania piosenki oraz fryzjer, za którego przebrał się zegarmistrz, aby nie zostać rozpoznanym przez ludzi. Po tych postaciach pojawił się konik polny, który zaprosił Przedszkolaki do ćwiczeń. Dzieci z wielką ochotą wykonywały podskoki  oraz przysiady, a duch sportowy mówił im jak ważny jest ruch dla zdrowia. Na zakończenie przedstawienia na scenie ukazał się czarnoksiężnik z gazetą, a także ponownie zegarmistrz. Poprosili latarnię, by wszystkie Dzieci na świecie były szczęśliwe oraz uśmiechnięte. Dzieci pełne wrażeń powróciły do swoich sal i długo jeszcze rozmawiały o czarodzieju,  zegarmistrzu oraz zaczarowanej latarni.