Robotyka

W dniach 9 i 10 marca w naszym przedszkolu dzieci z gr. II, III, IV, V, VI i VII wzięły udział w zajęciach z robotyki. Przedszkolaki w  małych grupach miały  za zadanie zbudować z klocków bączka. Dzieci z wielkim zapałem i ciekawością zabrały się do budowy. Po skonstruowaniu dzieci programowały bączka na laptopach, zgodnie z wcześniej założoną funkcjonalnością. Programowanie odbywa się w intuicyjnym graficznym programie komputerowym (metodą przeciągnij i upuść). Ostatnim i najciekawszym elementem zajęć jest testowanie robota. To bardzo ważny element, który pozwala poczuć satysfakcję z efektów swojej pracy, ucząc wytrwałości w osiąganiu zamierzonych celów. Celem zajęć jest pokazanie, że robotyka może być przygodą, pasją, a w przyszłości zawodem z perspektywami.

Dziecko uczy się:

- budować i programować roboty,
- współpracować w grupie rówieśników,
- poznaje podstawowe pojęcia z robotyki, informatyki, matematyki, fizyki i elektroniki.
- przekonuje się, że nauka poprzez zabawę to sama przyjemność,
?- rozwija zdolność logicznego myślenia,
- zapoznaje się z  obsługą komputera

- rozwija wyobraźnię przestrzenną i kształtuj intuicję techniczną