Warsztaty w Wodociągach Krakowskich

Dzieci z grupy VII dnia 13 lutego pojechały na warsztaty edukacyjne do Wodociągów Krakowskich. W niezwykłą podróż zabrał przedszkolaki dziadek Tadek i Olek. Dzieci miały możliwość poznania wszystkich etapów oczyszczania wody zanim ona trafia do naszych kranów. Pierwszy etap nazywa się uzdatnianie, po nim ma miejsce osadzanie, przy którym wykorzystywana jest grawitacja dzięki czemu zanieczyszczenia opadają na dno np. zbiornika. Przedszkolaki zostały zamienione w kropelki wody i poddane wszystkim etapom oczyszczania. Kropelki w kolejnym etapie przeszły filtrację, podczas której wykorzystuje się węgiel aktywny oczyszczony. Dzieci zostały poczęstowane wodą, a także zostały zaproszone do wspólnego  śpiewania piosenki o ściekach. Dowiedzieliśmy się, że następnie woda podlega dezynfekcji z wykorzystaniem dwutlenku węgla. Na koniec naszej wędrówki „Kropelki” weszły do bioreaktora, który dotlenia wodę i zabija bakterie.  Dzieci otrzymały prezenty oraz dyplomy za aktywny udział w zajęciach. Pełni wrażeń i nowych wiadomości wróciliśmy do przedszkola na obiad.