Innowacja pedagogiczna

W pierwszym semestrze roku szkolnym 2016/2017 dzieci z grup: III, IV oraz VII uczestniczyły w zajęciach z języka angielskiego zorganizowanych w ramach innowacji „Bajeczny angielski”. Zajęcia organizowane były dwa razy w tygodniu dla każdej z grup. Zajęcia prowadzone były w formie zabawowej. Dzięki czemu dzieci bardzo chętnie brały w nich udział oraz czerpały z nich wiele radości. Podjęta podczas poszczególnych lekcji tematyka, była bliska dzieciom ich doświadczeniom i otaczającej ich rzeczywistości. Zajęcia miały na celu: budzenia świadomości istnienia języków obcych, rozbudzania zainteresowania językiem angielskim i osłuchanie się z wymową. rozwijania umiejętności rozumienia słów i fraz, a także ogólnego sensu historyjek wspartych ilustracjami, rozwijania gotowości do posługiwania się językiem obcym, a także budowanie zasobu słownictwa angielskiego i rozwijanie umiejętności nazywania roślin, zwierząt, przedmiotów, osób.

Dzieci uczestniczące w organizowanych przeze mnie zajęciach poznawały słownictwo odnoszące się do przedstawionych tekstów. Utrwalały także poznane wcześniej sposoby przywitania i pożegnania oraz polecenia organizujące tok lekcji. Ponadto zostały zapoznane ze słowami w języku angielskim określającymi przedmioty
i osoby z ich bliskiego otoczenia. Nauczyły się nazywać po angielsku części swojego ciała. Rozwijały słownictwo związane ze zjawiskami przyrodniczymi. Poznały także wyrazy i wyrażenia związane z tradycjami, takimi jak Święta Bożego Narodzenia. Zajęcia przepełnione były różnymi zabawami ruchowymi, muzycznymi, naśladowczymi. Zastosowane metody i techniki były dostosowane do wieku i możliwości dzieci.