Innowacja

Prowadzone w ramach innowacji pedagogicznej Przedszkolne Laboratorium Einsteina, zajęcia przyniosły dzieciom wiele radości i stanowiły okazję do świetnej zabawy. Brało w nich udział dziesięcioro dzieci z grupy V. Proponowane formy aktywności i dobór metod pracy uwzględniał poziom rozwoju dzieci, ich upodobania oraz predyspozycje. Realizowana tematyka obejmowała zagadnienia dotyczące naszej planety Ziemi.

Prowadzone zajęcia przyczyniły się do pobudzenia u dzieci postawy badawczej. Rozbudziły dziecięcą ciekawość  i chęć do odkrywania tajemnic świata przyrody. Zmotywowały również uczestników do samodzielnego poszukiwania odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Stworzona dzieciom możliwość samodzielnego prowadzenia eksperymentów i uzyskane dzięki temu poczucie sprawstwa przyniosło wiele przyjemności, i satysfakcji. Zajęcia wzbogaciły także wiedzę, umiejętności oraz wyobraźnię dzieci. Zdobyte przez przedszkolaków wiadomości zaowocują na dalszych etapach ich edukacji. A zaszczepione w nich zainteresowania być może ułatwią w przyszłości wybór ścieżki edukacyjnej. Co więcej, zajęcia te pomogły dzieciom wzmocnić poczucie własnej wartości i nabrać wiary we własne siły i możliwości. Dzieci poczuły się odkrywcami, przed którymi świat nauki i świat dorosłych nie ma już tajemnic. A nawet jeśli, to już wiedzą, że chętnie je przed nimi odsłoni jeśli podejmą wyzwanie i będą gotowe do pracy oraz zabawy.