Zimowe spotkania przy choince

Coroczną tradycją w naszym przedszkolu jest przygotowywanie przez dzieci Jasełek. Już od kilku dni nauczyciele wspólnie z przedszkolakami przygotowywali różnorodne stroje i dekoracje. Dzieci uczyły się wyznaczonych ról oraz tradycyjnych kolęd. Na jasełkowe spotkania zaproszono najbliższych członków rodziny naszych przedszkolaków. Piękne scenografie i kolorowe stroje sprawiły, że zaproszeni goście z zainteresowaniem słuchali małych aktorów. Jasełkowa szopka miała tradycyjną obsadę, była: Maryja, św. Józef, malutkie dzieciątko Jezus, aniołowie, trzej królowie i pastuszkowie. Szopka prezentowała się zdumiewająco, a występy przedszkolaków wywołały wzruszenie na twarzach rodziców i dziadków. Po przedstawieniu dzieci wręczyły rodzicom prezenty, które wcześniej wspólnie z wychowawczyniami przygotowali. Zgodnie z tradycją, na koniec występów dzieci miały słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Wystawione Jasełka, wprawiły wszystkich w wyjątkowy świąteczny nastrój, o którym przez cały następny rok, będą nam przypominały pamiątkowo wykonane zdjęcia.