Przedstawienie Muzyka i Magia w Operze Krakowskiej

Dzieci z grupy siódmej 13 grudnia udały się w fantastyczną podróż w magiczną krainę muzyki i baśni. Bo jak mówi jedna z piosenek spektaklu - "Jest wiele teatrów na świecie bardziej i mniej poważnych, lecz najwspanialszym dla dzieci jest teatr wyobraźni"!

Poznały niezwykłego Czarodzieja – Muzomagiusa, który potrafił sprowadzać na scenę różne sytuacje, emocje i postaci z baśni. Za sprawą magicznej muzyki pojawiły się więc na scenie Czerwony Kapturek, Kopciuszek, Królewna  Śnieżka i wielu innych bohaterów opowieści dla dzieci. Niestety w szlachetnej pracy Czarodzieja przeszkadzał hałaśliwy potwór Bumtararam.  Sprawiał on, że na scenie zapanował chaos, a w  bajkach wszystko miesza. Na szczęście zjawia się Profesor Badacz, specjalista w dziedzinie bajkoznawstwa i baśniologii stosowanej. Pragnie on poznać i opisać działalność Muzomagiusa oraz opublikować swe odkrycia w tworzonej od lat Baśniowej Encyklopedii Muzyki!

Dzieci z wielkim zainteresowaniem śledziły sensacyjne motywy tajemniczej wyprawy Profesora Badacza do nieznanej krainy i podziwiały magiczne sztuki Czarodzieja Muzomagiusa. Po przedstawieniu przedszkolaki udały się na zwiedzanie opery. W tą magiczną podróż zabrała nas mama Oli Pani Kinga Kużdżał, która pokazała nam tajemnicze miejsca. Dzieci z zainteresowaniem i wypiekami na buzi oglądały garderoby aktorów, pomieszczenia gdzie robi się peruki, kapelusze, przyglądały się jak elektronicznie zmieniają się dekoracje na scenie. Chcieliśmy bardzo serdecznie podziękować Pani Kindze Kużdżał za możliwość udziału w tym przepięknym spektaklu.