Akademia Przedszkolaka

Zajęcia sportowe dla najmłodszych w Małej Hali TAURON Areny Kraków

Dzieci z grupy IV, V, VI wzięły udział w Programie  Akademia Przedszkolaka który skierowany jest do najmłodszych mieszkańców Krakowa .Dzieci uczestniczyły w zajęciach sportowych w dniu 07. 12. 2016 które prowadzone były w formie gier i zabaw dla dzieci.

Akademia Przedszkolaka to nowy, bezpłatny projekt realizowany przez Wydział Sportu Urzędu Miasta Krakowa. Głównym celem projektu jest zainteresowanie najmłodszych systematyczną aktywnością ruchową, zapoznanie z różnorodnymi i atrakcyjnymi formami ruchu oraz rozbudzenie sportowej pasji w dziecku, która może przerodzić się w miłość do sportu na całe życie.

Organizatorom zależy na tym, aby dzieci poznawały różne dyscypliny sportowe,  podstawowe zasady gier zespołowych, tańców integracyjnych i nowoczesnych, gimnastyki, lekkoatletyki i zabaw rekreacyjnych.

Zajęcia prowadzone są przez nauczycieli wychowania fizycznego z różnych specjalności, w atmosferze wzajemnego szacunku, z poszanowaniem zasad fair play. Ćwiczenia mają charakter ogólnorozwojowy, zabawowy, rekreacyjny z wykorzystaniem sprzętu sportowego, odpowiedniego do grupy wiekowej uczestników.