Warsztaty ekologiczne

"Ekologia" jest jednym z ważniejszych tematów, z którymi dzieci stykają się podczas zajęć w przedszkolu. Dlatego przygotowywane są dla nich "warsztaty ekologiczne" przybliżające przedszkolakom wiedzę na temat ochrony środowiska. Już w poprzednim roku mogły się one zapoznać z problemami wynikającymi z zanieczyszczania wody, gleby, zaśmiecania otoczenia itp. W tym roku zajęcia przygotowane przez panie z Funduszu Partnerstwa dotyczyły powietrza. Świetnie przygotowane pomoce, różnorodne metody zastosowane w czasie zabawy, miłe prowadzące pozwoliły dzieciakom nie tylko dobrze się bawić, ale przede wszystkim poszerzyć wiadomości o zanieczyszczeniach powietrza, znaczeniu tego zjawiska dla naszego zdrowia, możliwości zapobiegania powstawania "smogu" oraz innych ważnych tematów. Dzieci z grupy piątej i szóstej na zakończenia spotkania otrzymały upominki, w tym bajkę ekologiczną. Mamy nadzieję, że jeszcze nie jeden raz wychowankowie będą mogli uczestniczyć w warsztatach, przygotowanych specjalnie dla dzieci, z dobranymi środkami, a przede wszystkim z wiedzą dostosowaną do ich wieku.