Zbieramy zużyte baterie

W miesiącu kwietniu dzieci z grupy IV i V zorganizowały akcję pod hasłem "Pomagamy jak szlachetne pszczółki, zbieramy baterie!". Zarówno w samym przedszkolu, jak i na terenie naszego osiedla, dzieci wręczały przechodniom pudełeczka na zużyte baterie oraz zachęcały wszystkich do włączenia się w akcję. Dzieci zaglądały do sklepików, rozmawiały z mieszkańcami, odwiedził nawet zajezdnię autobusową i naprawdę bardzo mocno zaangażowały się w działania. Na terenie naszej placówki znajduje się osobny pojemnik na zużyte baterie, gdzie można je bezpiecznie wrzucać. Ma to na celu dbanie, by nie zanieczyszczać środowiska szkodliwymi odpadami, jakimi niewątpliwie są niepotrzebne już baterie. Przedszkole współpracuje z zakładem REBA, zajmującym się recyklingiem, który pod koniec roku odbiera wszystkie zebrane baterie.