Dzień wody

Jak co roku dzieci ze starszych grup przeprowadziły wśród młodszych kolegów akcję "Oszczędzamy wodę". Starszaki pokazały krótką inscenizację oraz poprowadziły rozmowę dotyczącą konieczności dbania o wodę, jej niezbędność dla zdrowia i życia. Dla utrwalenia wszystkim tej ważnej wiedzy przedszkolaki przykleiły w każdej łazience postacie "Kropelek", których zadaniem jest przypominanie pozytywnych zachowań ekologicznych, tj. mycie zębów przy wykorzystaniu kubeczków na wodę a nie przy zbędnie odkręconym kranie. Szczególnie ważne jest również przeniesienie tych nawyków do własnych domów i codzienne ich stosowanie. Coraz częściej dzieci również sięgają po wodę do picia, a nie słodkie czy gazowane napoje. Mamy nadzieję, że hasło "Czysta woda zdrowia doda" będzie znane każdemu absolwentowi naszego przedszkola.