Wizyta przedszkolaków w Straży Pożarnej

W drugim tygodniu ferii nasze przedszkolaki wraz z wychowawczyniami wybrały się z wizytą do Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej nr 6 w Krakowie, aby zapoznać się z tajnikami pracy strażaka.
Niezwykłą atrakcją był pokaz gaszenia pożaru za pomocą gaśnicy proszkowej, śniegowej oraz wody.
Panowie strażacy przygotowali dla dzieci specjalny pokaz gaszenia samochodu. Dzieci dowiedziały się, jakich środków można użyć podczas gaszenia pożaru samochodu (gaśnica śniegowa, gaśnica proszkowa oraz polewanie wodą).
Dzieci mogły z bliska oglądać wozy strażackie i sprzęt pożarniczy, wysłuchały również opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka, dowiedziały się także, w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną i że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, ratują zwierzęta, pomagają przy powodzi. Przy okazji utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej – 998 i numer alarmowy – 112.
Na pożegnanie strażacy zademonstrowali efektowny zjazd po rurze, a także sygnał dźwiękowy i świetlny wozów strażackich.
Po takiej wycieczce wszystkie dzieci zgodnie przyznały, że ten zawód bardzo im się podoba, a niejedno dziecko w przyszłości chciałoby pracować w Straży.