Wigilijne spotkania przy choince

W swojej pracy opiekuńczo wychowawczo – dydaktycznej bardzo cenimy sobie dobro współpracy przedszkola
z rodzicami, a zwłaszcza bliski kontakt dzieci z członkami rodziny.
W tradycji przedszkola towarzyszą spotkania z okazji różnych świąt. W okresie Święta Bożego Narodzenia, w poszczególnych grupach odbyły się zajęcia podczas których dzieci poznały tradycje świąteczne. Bliżej poznały symbolikę świąt: strojenie choinki, składanie życzeń Świątecznych, spożywanie kolacji wigilijnej, symbol gwiazdy betlejemskiej, kolędowanie, tradycja obdarowywania prezentami.
Tradycje Bożonarodzeniowe były inspiracją do zaproszenia rodziców dzieci na „Spotkanie przy choince” do naszego przedszkola.
Przedszkolaki z wielkim przejęciem, najpiękniej jak umiały, dostarczając wszystkim gościom niezwykłych doznań
i wzruszeń przedstawiły czas narodzin Jezusa w Betlejem. Uroku występom dodały piękne stroje małych aktorów, scenografia oraz wspólne śpiewanie kolęd.