Dzień 27 października  2015 r. był  ”świętem poezji” dla przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego nr 176 w Krakowie. W tym dniu odbył się konkurs recytatorski poezji dziecięcej pt. „Piękno w wierszach Marii Konopnickiej”. Konkurs podzielony był na dwie kategorie – dzieci młodsze i dzieci starsze.
Konkurs wzbudził zainteresowanie u przedszkolaków, 11 dzieci z naszego przedszkola recytowało wiersze patronki. Jury wyłoniło pięciu laureatów, którzy przeszli do drugiego etapu konkursu.
            Laureaci konkursu wzięli udział w „Międzyprzedszkolnym konkursie recytatorskim” zorganizowanym w naszym przedszkolu, a wzięły w nim udział dzieci z różnych krakowskich przedszkoli. Drugi etap konkursu odbył się 30 października. Konkurs, tak jak poprzednio podzielony był na dwie kategorie – dzieci młodsze i dzieci starsze.
Po wysłuchaniu 16 recytatorów Jury postanowiło przyznać  następujące miejsca w kategorii dzieci młodsze:
I miejsce: Marlena Łaszyca – PS nr 176,
II miejsce: Maja Grabowska – PS nr 176,
III miejsce: Wojciech Gajec – PS nr 49

W kategorii dzieci starsze przyznano następujące miejsca:
I miejsce: Maja Borek  - PS nr 49,
II miejsce: Amelia Kurpiel – PS nr 176,
III miejsce: Wiktor Soluch – PS nr 28 oraz Wojciech Źróbek – PS nr 176.

Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom i nagrodę. Wszystkim gratulujemy!!!
     Udział w konkursie umożliwił dzieciom zaprezentowanie swoich zdolności artystycznych, pokonać tremę, oraz udowodnić że poezja jest bliska dzieciom.