Sprzątanie Świata

18 września dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w „Sprzątaniu Świata”. Dzieci z Przedszkola nr 176 w Krakowie wiedzą, dlaczego należy sprzątać świat, dlatego ochoczo włączyły się w ogólnopolską akcję.Od najmłodszych lat uczymy zasad dbania o środowisko. Dzieci z chęcią i radością włączyły się do akcji, by posprzątać naszą Ziemię. Zbierały śmieci w okolicy.
Akcja odbyła się w formie zabawy. Dzieci dowiedziały się, że należy dbać o przyrodę, chronić ją, by korzystać z jej walorów. Jeśli świat będzie czysty – zdrowa będzie żywność, powietrze i woda. W piękne, słoneczne przedpołudnie dzieci wraz z Paniami wyruszyły w celu „oczyszczenia” terenu. Celem tej kampanii jest nie tylko doraźne usunięcie śmieci z naszego otoczenia, ale przede wszystkim wzrost świadomości i zainspirowanie społeczeństwa do działań zmierzających do poprawy środowiska naturalnego.
Pamiętajmy, że Ziemia jest naszym wspólnym domem i powinniśmy o nią dbać wszyscy!