Wycieczka do Gospodarstwa Agroturystycznego w Czasławiu

W dniu 11 czerwca  młodsze dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego „Pod Tuszyną” w Czasławiu, gdzie miały okazję poznać i częściowo uczestniczyć w życiu ludzi na wsi.
Od progu powitała nas właścicielka, która od razu zaprosiła nas do sali, gdzie czekała niespodzianka. Pani pokazała nam jak się wyrabia chleb.  Z rozrobionego ciasta każdy miał zrobić swoją bułeczkę o dowolnym kształcie. Na koniec bułeczki i przygotowane przez gospodynię chleby włożyliśmy do pieca. Dzieci dowiedziały się jak dawniej gospodynie robiły ser i masło. Przedszkolaki mogły samodzielnie ubijać śmietanę na masło, patrzyły jak z ogrzanego, kwaśnego mleka formuje się w specjalnej prasce biały ser. Podczas gdy pieczywo piekło się w piecu my zwiedzaliśmy całe gospodarstwo.
Po pysznym posiłku czekała na nas  przejażdżka na powozie wzdłuż pięknej wsi – do pobliskiego lasu. W lesie rozpaliliśmy ognisko i zjedliśmy pyszną kiełbaskę!
Jeszcze kilka chwil w ogrodzie i musieliśmy wracać, ale za to z naszymi pięknie wypieczonymi bułeczkami. Zmęczeni, ale zadowoleni z tej wyprawy wróciliśmy do naszego przedszkola późnym popołudniem, gdzie czekali już nas stęsknieni Rodzice.