Wycieczka do krakowskiego ZOO

W środę 13 maja 2015 r. dzieci z grupy I, II i III pojechały na wycieczkę autokarową do ZOO w Krakowie. Zwiedzając piękny ogród zoologiczny nasze przedszkolaki zapoznały się z wieloma gatunkami zwierząt pochodzących z różnych stref klimatycznych świata. Przemierzając alejki ogrodu dzieci oglądały z bliska zwierzątka min. strusie, lamy, wilki, wielbłądy, małpy - poznały ich wygląd i tryb życia. Największy podziw wśród dzieci, spośród wszystkich zwierząt wzbudziły żyrafy i słonie. Z wielkim zachwytem  obejrzały przepiękne, kolorowe ptactwo- ogromne wrażenie wywarły na nich papugi Ary. Podczas zwiedzania ZOO zrobiliśmy zdjęcia pamiątkowe, starając się uchwycić na nich to wszystko, co najciekawsze.  Pobyt w Ogrodzie Zoologicznym dostarczył dzieciom wielu nowych wrażeń i radości, był dla nich wspaniałą lekcją przyrody przeżytą w ciekawym i atrakcyjnym miejscu. W drodze powrotnej dzieciom dopisywały humory - dzieliły się wrażeniami z wycieczki. Z uśmiechem na twarzach, troszkę zmęczeni, ale pełni wrażeń i przeżyć wróciliśmy do naszego przedszkola.