Obchody Światowego Dnia Ziemi

Co roku Przedszkole Samorządowe Nr 176  w połowie kwietnia aktywnie uczestniczy w obchodach Dni Ziemi organizowanych przez Wydział Kształtowania Środowiska UMK.
W tym roku swój dorobek artystyczny zaprezentowały dzieci z grupy III i V. Swój repertuar pokazały  na Krakowskiej Wystawie Ekologicznej na Al. Róż występując z przedstawieniem i piosenkami ekologicznymi.
            Wzorem Krakowskiego Festiwalu Recyklingu prowadzona była zbiórka surowców w zamian, za które rozdawane były sadzonki kwiatów i krzewów. Nasze przedszkolaki również otrzymały sadzonki kwiatów za udział w obchodach. Po występach przedszkolaki udały się specjalnym, ekologicznym autobusem do Lamusowni. Dzieci dowiedziały się, że  Lamusownia to nowoczesny punkt odbioru surowców wtórnych oraz innych problemowych odpadów, których nie można wyrzucać do kosza na zmieszane odpady komunalne. Podczas pobyty na terenie Lamusowni dzieci wzięły udział w zajęciach edukacyjnych na temat segregacji odpadów, zwiedziły Lamusownię i poznały proces oddawania problemowych odpadów. Przedszkolaki zmęczone, ale uśmiechnięte i pełne wrażeń wróciły do przedszkola.