Wizyta w aptece

We wtorek 24.03.2015 r. dzieci z grupy III wybrały się na wycieczkę do Apteki Ziko przy  ulicy Aleksandry w Krakowie,  w ramach tygodniowego planu zajęć „Nigdy nie bój się lekarza, gdy choroba sie przydarza". Celem wycieczki było bliższe poznanie wyglądu i wyposażenia apteki oraz poznanie pracy aptekarza. Po dotarciu na miejsce, panie farmaceutki zaprosiły dzieci na zaplecze i opowiedziały o swojej pracy, pokazały jak dużo leków znajduje się w aptece. Dzieci wśród różnych lekarstw znalazły swoje ulubione witaminki i te lekarstwa, które kiedyś zażywały. Pani farmaceutka wytłumaczyła, co to jest recepta, jak ją można realizować i kto może kupować leki. Przedszkolaki dowiedziały się również, że zostanie farmaceutą to długa i ciężka droga, a praca w aptece jest bardzo ważna i odpowiedzialna. Dzieci słuchały o tym, że przyjmowanie leków i witamin jest ważne do osiągnięcia zdrowia, a podawanie leków to zadanie wyłącznie dla rodziców. Dzięki takiej wizycie przedszkolaki wiedzą, co można w aptece kupić, jak walczyć z chorobą i dbać o zdrowie.