W dniu 10 lutego dzieci z przedszkola spotkały się z przedstawicielkami policji. Podekscytowane wizytą przygotowały sobie pytania jakie skierują do gości. Oczywiście jednym z głównych było "Jak się łapie złodzieja? (cytat). Funkcjonariuszki zademonstrowały na "Bogu ducha winnej" pani Dorotce sposób zakajdankowania przestępcy. Dzieci były zaciekawione, ale też absolutnie przekonane, że zawsze będą postępować zgodnie "z prawem". Przedszkolaki dowiedziały się również jak nie należy bawić się zimą, które miejsca są niebezpieczne, jak bronić się przed atakującym psem przyjmując "postawę obronną", czego nigdy nie robić w kontaktach z obcymi i jak się zabezpieczyć podczas jazdy w samochodzie. Dużo przydatnej, wręcz koniecznej wiedzy. Nauczyły się również numeru telefonu 112 pod który można dzwonić gdy zdarzy się coś wymagającego interwencji policji. Bardzo ciekawa, pouczająca lekcja. Koniecznie należy często rozmawiać z dziećmi na tego typu tematy. Przekazujemy sugestie funkcjonariuszek, aby jak najczęściej Rodzice utrwalali wiedzę o właściwych "bezpiecznych zachowaniach".