Wycieczka do Teatru Groteska na spektakl pt.

3 lutego przedszkolaki z naszego przedszkola wybrały się do Teatru Groteska na spektakl pt. „Towarzystwo Pana Brzechwy”.
Przedstawienie opowiada  o Tomku Dropsie, który opuścił swych braci i założył własny, wędrowny teatr. Podczas wędrówki Tomka spotykamy innych bohaterów wierszy dziecięcych Brzechwy – na muzykalnej łące pojawiają się: Chrząszcz i Wół, Biedronka i Żuk, dwa Barany i Czapla z Żurawiem, a potem, w miasteczku, Strażacy przedstawiający operę strażacką „Pali się” wraz z pokazem „sztucznego ognia i prawdziwego gaszenia”.
W drugiej części, po występie Grupy Dropsa na rynku, mamy rozśpiewaną restaurację „pod Dynią” i zaspany hotel „pod Susłem”, skąd do Krakowa zabiorą wszystkich samochody Wojewody, aby tam rozweselili i pocieszyli jego chorą wnuczkę. Za to Dziadek-Wojewoda nie poskąpi im nagrody, a jego urzędnicy nie będą dla artystów tak skąpi, jak to zwykle bywa.
Dobry rytm, wpadające w ucho piosenki i świetna animacja przyjaznych lalek to niewątpliwe atuty spektaklu.
Dzieci oglądały spektakl z zafascynowaniem, na widowni była cisza jak makiem zasiał. Były też sceny humorystyczne, które wywoływały ogólny śmiech. Aktorzy i młoda publiczność spisali się na medal.
Wszystkim bardzo podobało się przedstawienie!