Teatrzyk

Dnia 10.12.2014r gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów  z teatru, którzy przedstawili przedszkolakom bajkę pt. „ Bezpiecznie na drodze”.
Przedstawienie opowiada o sympatycznym krasnoludku Żółciutkim, który pragnie nauczyć się jeździć na rowerze i otrzymać upragnioną kartę rowerową. Mądra przyjaciółka Czerwona i krasnal Zielony , uświadamiają mu potrzebę poznania znaków drogowych i podstawowych przepisów ruchu drogowego.
Wesołe dialogi, piosenki o ruchu drogowym oraz  kolorowa scenografia to główne zalety tego przedstawienia. Wszystko ładnie splecione w jedną całość sprawiło, iż dzieci bardzo szybko przyswoiły przedstawiony temat, nauczyły się rozpoznawać podstawowe znaki drogowe oraz dowiedziały się jak bezpiecznie poruszać się po drogach i jak prawidłowo przechodzić przez ulicę. Przedstawienie wywołało u dzieci uśmiech i zaciekawienie. Po zakończeniu występu dzieci nagrodziły aktorów głośnymi brawami. Po powrocie do sal dzieci dzieliły się swoimi wrażeniami.