Spotkanie z pszczelarzem

Dziecko od chwili narodzin jest ciekawe świata. Dorośli dostarczają mu wielu wrażeń stymulując jego rozwój. Najlepszym jednak sposobem na zdobywanie wiedzy jest samodzielne doświadczanie.
Okazję do zdobycia nowych doświadczeń  dzieciaki z przedszkola miały podczas spotkania z pszczelarzem - 4 grudnia. Nasze przedszkolaki miały możliwość poznania tajników powstawania świeć woskowych. Swą wiedzą z nimi podzielił się pan Andrzej, który przedstawił  jak powstaje wosk pszczeli i do czego jest wykorzystywany. Następnie zaprezentował metody wytwarzania świec woskowych.
Po części teoretycznej przyszedł czas na  zajęcia warsztatowe. Dzieci otrzymały zestawy do samodzielnego wykonania świecy. Zgodnie z podaną instrukcją przedszkolaki wykonały swoją własną świecę i ozdobiły ją  kokardką z krepiny.
Dzieci były bardzo zainteresowane zajęciami i brały w nich aktywny udział. Spotkanie  nie tylko wzbogaciło maluchy w wiedzę, ale  również rozwinęło umiejętności manualne i wyobraźnię.