Wolontariusze z Uniwersytetu Pedagogicznego - opinie z Andrzejek w przedszkolu

Bardzo podobał mi się dzisiejszy wolontariat w przedszkolu. Świetnie się bawiłam i zdobyłam nowe doświadczenia z dziećmi. Było to wyjątkowe, ponieważ to był mój pierwszy wolontariat. Upewniło mnie to w tym, ze wybrałam dobry kierunek studiów i chcę się zajmować dziećmi w przyszłości. Czekam na kolejny raz! - Kinga W.

Dzisiejsze spotkanie z dzieciakami było niesamowite . Taniec z maluchami , malowanie twarzy , wróżenie i ich uśmiech był bezcenny . Dużo też nauczyłam się od pań które przeprowadzały zajęcia , podejście do dzieci i całodobowy uśmiech na twarzy to właśnie jest potrzebne. Podobała mi się również swoboda prowadzenia zajęć, nikt niczego nie musiał się wstydzić, wszystko było takie naturalne. - Zuzanna R.

Przedszkole 176 jest przecudowne, panuje tam świetna atmosfera i w życiu nie spotkałam tak ciepłej i milej pani dyrektor jak pani Ewa Kamińska. Fascynujące było to, że wszyscy dla siebie byli niesamowicie życzliwi i mili, co tylko dopełniało obraz miejsca, w którym po prostu chce się przebywać cały czas.
By
ło to dla nas pierwsze spotkanie z przedszkolem od strony nie-dziecięcej i mam szczerą nadzieję, że nie wypadliśmy źle większość z nas na początku trochę się obawiała tego  pierwszego kontaktu, pierwszych zajęć. Tak czy siak, zabawy wypadły moim zdaniem świetnie były męczące (dzieciaki to mają kondycję!), ale chyba ich energia dodawała nam energii.
Dziękuję za to, że mogłam w tym uczestniczyć.
- Barbara P.

Dzisiejsze zajęcia z przedszkolakami były doskonałym doświadczeniem dla przyszłego pedagoga. Na własne oczy mogłam się przekonać na czym polega dialog z dzieckiem jak i praca z nim. Uważam, że każdy z nas powinien doświadczyć takiego spotkania z najmłodszymi aby zrozumieć ile radości jest w pracy z dziećmi. - Natalia O.

Była to możliwość spędzenia wspaniałego czasu z dziećmi. Miałam możliwość odkryć swój talent plastyczny i dać wiele radości maluchom, które z zadowoleniem odchodziły z pomalowanymi buziami. Doskonale odnalazłam się również we wspólnych tańcach i wygłupach przy muzyce. Możliwość uczestnictwa w tym wolontariacie ugruntowała mnie w tym, że to jest właśnie to co chcę robić bo przebywanie z dziećmi sprawia mi wielką radość. - Aleksandra Sz.

Mogę powiedzieć, przede wszystkim, że bardzo dobrze się bawiłam z dzieciakami i upewniłam się w przekonaniu, że lubię to robić. - Magda S.

Dzisiejsze wyjście do przedszkola będę bardzo mile wspominać dzięki energii jaką przekazywały nam przedszkolaki i radości jaką mi dostarczał mi każdy ich uśmiech. Dziękuję w imieniu swoim i uczelni za możliwość spędzenia miłego czasu, które również dużo mnie nauczyło w pracy z dziećmi. Mam nadzieję, że będę miała jeszcze okazję, aby skorzystać ponownie z zaproszenia polecając innym.  - Dorota .

Najciekawsze dla mnie w tym spotkaniu było to że dzieci tak chętnie do nas podchodziły i prosiły o namalowanie różnych rzeczy na twarzach. Mimo, że nie zawsze efekty były zachwycające jak dla mnie dzieci były bardzo zadowolone i kilka razy podchodziły, i dziękowały co było bardzo miłe.  - Patrycja M.

Na wolontariacie było bardzo miło i przyjemnie. Dzieci były grzeczne, a praca z nimi była samą przyjemnością. W przyszłości na pewno wzięłabym w takim wolontariacie jeszcze raz udział. Klaudia O.

Zabawa andrzejkowa w przedszkolu będzie niezapomniana. Tak jak i Kochane dzieciaki, które przychodziły ciągle na nowe tatuaże mimo tego że miały je już na obu rękach. Ich uśmiechnięte buzie kiedy odchodziły ode mnie z gotowym tatuażem, bezcenne. Natomiast otwartość dzieci pozwoliła mi uwierzyć, że naprawdę jest to zawód wyjątkowy. Krótko mówiąc, wolontariat w przedszkolu był rewelacyjny. - Elżbieta M.

Dzień spędzony w przedszkolu 176 zdecydowanie zostanie w mojej pamięci na zawsze. Wspólnie z dziećmi przeżyłam kilka świetnych godzin na zabawie Andrzejkowej. Były tańce,śpiewy,zabawy i wiele innych atrakcji. Każdy był szczęśliwy, uśmiechnięty, zadowolony- ja również! Jeśli kiedykolwiek będzie okazja,aby powtórzyć ten dzień zrobię to z wielką przyjemnością. - Monika M.

Podobało mi sięże było bardzo oryginalnie, nie spodziewałem się tego że będzie odrębnie sala do zabaw i sala do typowych Andrzejek.
Spędziłem ten czas bardzo fajnie, następny raz piszę się od razu!
Krystian P.