27 listopada 2014 roku poznawaliśmy tradycje ludowe - wróżby Andrzejkowe - które przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Na uroczystości pojawili się rodzice oraz Andrzejkowe Wróżki, które przy pomocy rekwizytów przepowiadały dzieciom przyszłość, m.in., jaki zawód będą wykonywać, gdzie udadzą się w podróż, czy też czego powinny się wystrzegać. Wróżyliśmy na różne sposoby. Jedna z Wróżek przepowiadała przyszłość czytając z ręki. Można było również sprawdzić, co przyniesie nam kolejny rok zliczając swoją datę urodzenia. Jeszcze inną wróżbą było czytanie przyszłości z miesiąca, w który się urodziliśmy.
Tradycją w naszym przedszkolu było także lanie wosku przez dziurkę od klucza - z cienia rzucanego przez zastygły w wodzie wosk wróżono, co przyszłość przyniesie każdemu z nas. Przedszkolaki z uśmiechem reagowały na przepowiednie skierowane w ich stronę. Zabawa połączona ze wspólnymi wróżbami pozwoliła dzieciom i rodzicom poznać zwyczaje i obrzędy ludowe i przekonać się, jak miło jest podtrzymywać piękne tradycje ludowe. Dzień ten był wypełniony nie tylko wróżbami, ale i śmiechem, śpiewem, poczęstunkiem i oczywiście wspólną zabawą wszystkich przedszkolaków. Uczestnicy zabawy wychodzili z przedszkola we wspaniałych humorach.