Dzień Niepodległości w przedszkolu

W przedszkolu nie zapominamy o świętowaniu Dnia Niepodległości i chociaż dla dzieci termin "niepodległość" jest to trudny do zrozumienia, to cieszyć się z okazji naszego święta można już od najmłodszych lat. W miarę dorastania odczucie wolności i docenienie tego co ze sobą niesie na pewno wzrośnie, ale my staramy się, aby dzieci były świadome tych historycznych faktów, które dla naszego kraju były kluczowymi. Dlatego nasi wychowankowie uczestniczyli w pogadankach o historii Polski, dostosowanych do wieku dzieci i zrozumiałych dla nich, przygotowanych przez nauczycieli i mini koncercie pieśni patriotycznych wykonanych przez grupę starszą. Wspólnie z wychowawcami dzieci wykonały biało-czerwone kotyliony (kokardy), chorągiewki lub serca w barwach narodowych. Nawet swoimi strojami manifestowaliśmy naszą przynależność narodową i radość ze święta. Dzieci zabrały również do domu pamiątki w postaci wszystkich elementów w barwach narodowych przygotowanych w przedszkolu. Mamy nadzieję, że taka forma świętowania jest nie tylko pozytywna, ale pełna radości i spontaniczności. (zdjęcia w galerii)