XII Małopolski Przegląd Pieśni Patriotycznych

Od najmłodszych lat uczymy nasze przedszkolaki patriotyzmu.
11 listopada to nie tylko dzień wolny od pracy, ale to również wielkie święto narodowe. Uczymy szacunku do symboli narodowych Polski: flagi, godła, hymnu. Dzieci z grupy VI  pod opieką Pań Ireny Geniec i Anny Wadowskiej wzięły udział w XII Małopolskim Przeglądzie Pieśni Patriotycznej, który organizowany jest corocznie w Nowej Hucie,
w Kościele Matki Boskiej Częstochowskiej pod patronatem Archidiecezji Krakowskiej. Tradycja śpiewania pieśni patriotycznych ma na celu przede wszystkim zainteresować dziedzictwem kulturowym, pieśnią, religią, tradycją i obyczajami naszego kraju. uświadomienie i zrozumienie roli wartości narodowo-patriotycznych w życiu człowieka, włączenie wartości narodowo-patriotycznych we własną hierarchię wartości, podnoszenie poziomu artystycznego – to główne założenia wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych od najmłodszych lat. Dzieci z naszego przedszkola zaprezentowały dwie pieśni: „Rozkwitały pąki białych róż” oraz „Czerwona róża, biały kwiat”, za które otrzymały wyróżnienie. Jesteśmy bardzo dumni z osiągniętego przez grupę VI sukcesu. (zdjęcia w galerii)