Wycieczka do Pracowni Artystycznej

Dzieci z grupy IV, V, VI i VII w listopadzie udały się na wycieczkę do Pracowni Artystycznej „ARMAR”. Podczas zwiedzania fabryki przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach i malowały własne bombki. Na jednokolorowych bombkach dzieci tworzyły fantazyjne wzory i posypywały je kolorowym brokatem, co było największą atrakcją wycieczki. Po zakończeniu pracy twórczej nasze bombki powędrowały do innego pomieszczenia, aby tam trafić do specjalnej suszarki. Następnie dzieci obejrzały film przedstawiający technologię powstawania bombek choinkowych. Dowiedziały się jak wygląda ręczne formowanie szkła oraz poznały tajniki dekorowania ozdób choinkowych. Na przykładzie konkretnej szklanej bombki zobaczyliśmy proces srebrzenia, matowienia i suszenia. Po wyjściu z dekoratorni przedszkolaki udały się do sklepu, gdzie zobaczyły wytwory pracowni.
Na pamiątkę naszej wycieczki przedszkolaki otrzymały własnoręcznie ozdobioną bombkę, którą powieszą na swojej tegorocznej choince. (zdjęcia w galerii)