Wrzesień w grupie III

Rozpoczęliśmy nowy rok przedszkolny  od  poznania zasad współdziałania w grupie rówieśników tzw. Kodeksu przedszkolaka. Wprowadzona została tablica dyżurów. Ponadto  dzieci  zgłębiały wiedzę na temat „Bezpieczeństwa na ulicy”. Na jednym ze spacerów obserwowały ruch uliczny i utrwalały zasady bezpiecznego przechodzenia przez ulicę. Kolejny temat jaki poznawały to „JA i środowisko” czyli poznawanie zasad zachowania się  w ogrodzie, na placu zabaw, na spacerze, w parku. Nasza grupa aktywnie uczestniczyła  w akcji „Sprzątanie świata”.  Dzięki spacerom po okolicy dzieci samodzielnie wzbogaciły nasz kącik przyrodniczy.Dzieci wzięły udział w warsztatach teatralnych organizowanych w przedszkolu , a dwa dni później uczestniczyły w przedstawieniu teatralnym  „Kukuryku słoneczniku” w teatrze Groteska. Uczestniczyliśmy również w konkursie plastycznym w ramach święta osiedlowego Familiada – TOR 2014 wykonując dwie prace. Jedna z dziewczynek zdobyła wyróżnienie w kategorii dzieci przedszkolnych. Temat pracy „Rodzina na wakacjach”.Nadeszła jesień i kolejną tematyką naszych zajęć były owoce. Dzieci wykonywały prace plastyczne, poznawały piosenki, wiersze na w/w temat. W przedszkolu dzieci zachęcane są do spożywania owoców, surówek jako bogatego źródła witamin. Odwiedziła nas również pani dentystka  i po kontroli dzieci zademonstrowały jak pięknie potrafią dbać o swoje ząbki.