Wizyta pszczelarza

14 kwietnia  2014 r. nasze Przedszkole odwiedził  Pan Andrzej Suwała - pszczelarz z Białopola prowadzący własną pasiekę.

Aby przybliżyć dzieciom życie pracowitych pszczół, nasz gość przywiózł ze sobą różne plansze i  zdjęcia. Aby było ciekawie, oprócz faktów i opowieści o produkcji miodu i hierarchii życia w ulu, gość przywiózł  ze sobą przezroczysty mini – ul, w którym znajdowały się prawdziwe pszczoły! Dzieci mogły na własne oczy zobaczyć królową, przymierzyć pszczelarską siatkę ochronną. Pan Pszczelarz bardzo ciekawie i zajmująco opowiadał o trybie życia pszczół. Dzieci dowiedziały się, że rój składa się z królowej, robotnic i trutni.

Pan Pszczelarz  przyniósł do przedszkola różne przedmioty, które są niezbędne przy wykonywaniu tego zawodu. Dzieci miały możliwość zapoznania się z takimi przyrządami jak: dłuto, podkurzacz, szczoteczka, plaster. Spotkanie z Panem Pszczelarzem było bardzo ciekawe, na koniec każdy przedszkolak dostał od naszego gościa prezent – nabierak do miodu.  (zdjęcia w galerii)